Polecamy

Marzec 12th, 2018

libera

Uwaga – konkurs literacki CK Zamek z nagrodami!!!

Luty 27th, 2018

serceZachęcamy wszystkie talenty literackie do udziału (w ramach Festiwalu Fabuły 2018)  w konkursie na opowiadanie opisujące MIŁOŚĆ. Bez skrępowania – jakby nikt wcześniej o niej nie pisał. Pytamy zuchwale: czym była, jest i czym może być MIŁOŚĆ? Dobrem ogólnym, towarem luksusowym, limitowanym uczuciem z ograniczoną prędkością transferu danych? W afekcie – skłonna do wszystkiego. Boska, własna, szybka, kawiarniana. Wyrachowana, suwerenna. Krajowa, etniczna, komfortowa. Staromodna i zawsze w cenie. Religijna i antysystemowa. Pensjonarska i wystudiowana. MIŁOŚĆ. Jaka jest? Pisana małymi literami i dobrowolna. Oddana i pasożytnicza…

A dla Ciebie – MIŁOŚĆ – czym jest?

Czekamy na opowiadania, które chwycą za serce, zaskoczą i żarliwością, i treścią, i formą. Nie przechodź obojętnie: zdobądź pieniądze i MIŁOŚĆ czytelników, weź udział w konkursie na opowiadanie! Termin nadsyłania prac do 6 kwietnia br.

Regulamin:

1. Organizatorem Konkursu na opowiadanie MIŁOŚĆ jest Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu.

2. Uczestnik konkursu nadsyła tekst o objętości do 10 000 znaków (ze spacjami), który nie był dotąd publikowany do dnia 6.04.2018 na adres literatura@ckzamek.pl
Przyjmujemy prace w plikach .doc, .docx, .rtf, .odt, .txt.

3. Teksty należy podpisać imieniem i nazwiskiem. Prosimy o dołączenie informacji kontaktowych (adres pocztowy, numer telefonu).

4. Nadesłane prace ocenia jury w składzie Filip Modrzejewski (przewodniczący), Magdalena Kicińska, Eliza Szybowicz.

5. Główną nagrodą w konkursie jest 2000 zł. Jury przyznaje także II nagrodę w wysokości 1000 zł oraz III nagrodę (500 zł).

6. Jurorzy zastrzegają sobie prawo do nieprzyznania nagród.

7. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi podczas Festiwalu Fabuły 26 maja 2018. Zwycięzcy zostaną powiadomieni wcześniej, telefonicznie lub pocztą elektroniczną.

8. W konkursie nie mogą brać udziału osoby zatrudnione w Centrum Kultury „Zamek” w Poznaniu.

9. W sprawach nieujętych w regulaminie decydują Organizatorzy.
10. Zgłoszenie pracy na konkurs jest równoznaczne z zaakceptowaniem przez jej autora regulaminu konkursu oraz w przypadku prac wyróżnionych i nagrodzonych z przekazaniem na rzecz Centrum Kultury ZAMEK autorskich praw majątkowych (licencji niewyłącznej, bez ograniczeń czasowych i terytorialnych) do przysłanego tekstu, co oznacza zgodę na jego publikację w drukach festiwalowych i na stronach internetowych organizatora bez dodatkowego wynagrodzenia. Przysyłając pracę, uczestniczka/uczestnik konkursu oświadcza, że nadesłany utwór jest jej/jego autorstwa i nie zawiera wad prawnych oraz że autor odpowiada finansowo za wszelkie potencjalne roszczenia z tytułu naruszenia praw osób trzecich.

11. Zgłoszenie tekstu do konkursu jest równoznaczne z udzieleniem Centrum Kultury „Zamek” w Poznaniu upoważnienia do przetwarzania danych osobowych na potrzeby konkursu, w szczególności do podania ich do publicznej wiadomości w przypadku danych laureatów konkursu.

źródło: http://ckzamek.pl/wydarzenia/2768-miosc-konkurs-na-opowiadanie/

Dziś wieczorem PASZPORTY POLITYKI 2017

Styczeń 9th, 2018

Nominowani w kategorii literatura:

AC   Anna Cieplak
W tym roku ukazała się jej druga powieść „Lata powyżej zera” (Wydawnictwo Znak Literanova) – o dorastaniu na śląskim osiedlu na początku lat dwutysięcznych. „Pisarstwo Anny Cieplak to jedno z najciekawszych zjawisk na literackiej mapie kraju – piszą autorzy bloga „Kurzojady”. – Dziewczyńskie, pokoleniowe, przygodowe przy jednoczesnym zaangażowaniu społecznym i sporej wrażliwości”.
AB

Marcin Wicha
Najnowsza książka „Rzeczy, których nie wyrzuciłem” to esej osobisty – opowiada o matce, o śmierci, o porządkowaniu rzeczy, książek i wspomnień. Juliusz Kurkiewicz nominował tę książkę „za literacko wybitne przeniesienie na polski grunt gatunku, który Amerykanie zwą »memoire« – wspomnienia zorganizowanego wokół jednej, często bolesnej, sprawy. W zalewie byle jakich, ekshibicjonistycznych wynurzeń jego książka to prawdziwa perła”. Charakterystyczne, że na okładce tej książki literka „m” się nie mieści. Bo to jest też książka o niemieszczeniu się w słowach i w życiu, o niedopasowaniach rodzinnych.
PSPaweł Sołtys
Po ukazaniu się jego zbioru opowiadań „Mikrotyki” (Wydawnictwo Czarne) otrzymał nominację nie jako Pablopavo, ale Paweł Sołtys. Piotr Bratkowski nominował Sołtysa „za współczesną »Smugę cienia« i niezwykle udane przeniesienie doświadczeń songwritera do prozy artystycznej”.

I życzenia od Waszych bibliotekarek ;)

Grudzień 18th, 2017

życzenia św.2017   Z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku życzymy naszym czytelnikom zaczytanych Świąt, nadziei, zadumy nad płomieniem świecy, filiżanki dobrej, pachnącej kawy/herbaty,piękna poezji, epiki, pogodnych świąt zimowych, odpoczynku, zwolnienia oddechu, nabrania dystansu do tego, co wokół, chwil roziskrzonych kolędą, śmiechem i wspomnieniami.

 

Życzenia od Pani Krystyny Henczel

Grudzień 12th, 2017

KHPani Krystyna Henczel – historyk, pedagog, zasłużona dla naszej szkoły,  przez wiele lat związana z ziemią jarocińską, poznańska poetka, członek Nauczycielskiego Klubu Literackiego.

Wydała 7 tomików poezji:” Ścieżki życia”, ” W tę noc przedziwną”, „Na strunach serca”, „Tam gdzie kwitną kaczeńce i bzy”, „Barwy trwania”, „Światło na rozdrożu”‚ „W lustrze czasu”.

Każdego roku Pani Krystyna Henczel przysyła nam za pośrednictwem swojej wnuczki i naszej byłej uczennicy Taidy Wróblewskiej – przepiękne życzenia świąteczne ze swoimi wierszami.

Hendzel1HendzelTaida

Weronika Postaremczak kl. 3D

Grudzień 11th, 2017

Weronika na dole w środku :)

Weronika na dole w środku :)

Nazywam się Weronika Postaremczak i jestem uczennicą klasy 3D. Od dziecka należę do 434 Poznańskiej Drużyny Harcerskiej „Orejana”. Nasze działania są wszechstronne. Misją ZHP jest wychowanie młodego człowieka, czyli wspieranie go we wszechstronnym rozwoju i kształtowaniu charakteru poprzez stawianie wyzwań. Razem ze znajomymi ze szkoły nagraliśmy krótki film o prawie harcerskim. Było to moje zadanie na kolejny stopień harcerski – stopień Harcerki Orlej. Film pokazuje naszą codzienną służbę, pomoc bliźnim, pogodę ducha. Kilka scen nakręciliśmy w przestrzeni naszej gościnnej biblioteki szkolnej. Główne przesłanie jest w ostatniej scenie, gdzie pokazujemy, że prawo harcerskie jest naszym drogowskazem na całe życie.

Podczas pracy nad filmem mogłam liczyć na pomoc kolegów z klasy oraz harcerzy ze szkoły. Wszyscy byli bardzo zaangażowani. Wiem, że na nich zawsze można liczyć.

Film możecie obejrzeć tutaj:  https://www.youtube.com/watch?v=g3X6JyUcxfo

Mamy dla Was nie lada gratkę!!!

Grudzień 4th, 2017

Oto efekt spotkania z autorem Jay Asher’em:

AsherAsher 1Zachęcamy  do wypożyczeń :)

Jeśli zdążycie dziś na spotkanie z Iłłą

Listopad 21st, 2017

zapiski8

Polecamy :)

Listopad 14th, 2017

miastoSPOTKANIE Z MARCINEM KĄCKIM autorem książki – reportażu „Poznań. Miasto grzechu.”

15.11.2017 (środa) godz. 19:00 Teatr Polski , ul. 27 Grudnia 8/10

Duma, porządek, oszczędność, stabilizacja, szacunek dla regulaminów – to poznaniak, Wielkopolanin. Jak jest naprawdę? Poznań według Kąckiego to miasto świetnie zaprojektowane, otwarte na rozwój, przyjazne dla młodych, ale także miasto, którego dusza tkwi w pruskim drylu, miasto, w którym zaangażowanie spotyka się z ignorancją, a pod płaszczykiem religii i ideowości kryją się często agresja, złość i niskie instynkty.

Arcybiskup Juliusz Paetz i młodzi klerycy, Wojciech Krolopp i nieletni chórzyści, marszałek Józef Piłsudski i Roman Dmowski, Małgorzata Musierowicz i Stanisław Barańczak, katolicy i Żydzi, Poznań i reszta Polski. Przyciągające się przeciwieństwa tworzą fascynujący obraz kulis władzy, hipokryzji mieszczaństwa oraz tego, jak potrafimy ulegać ludziom, którzy dzięki grze pozorów i mowie nienawiści wzmacniają podziały społeczne, ideologiczne i religijne.

13 powodów, aby spotkać się z Jay Asher’em

Listopad 14th, 2017

Kochani czytelnicy – niepowtarzalna okazja !!! Spotkanie z autorem

Termin: 29.11.2017 godz.   16.30-18.00

Miejsce: Teatr Nowy w Poznaniu, Scena Nowa

Koszt udziału: 10 zł 

Wszyscy uczestnicy otrzymają m.in. książkę J. Ashera ,,13 powodów”  oraz materiały dydaktyczne.  Po spotkaniu  przewidziane jest podpisywanie książek przez autora. Konferencji towarzyszyć będzie kiermasz książek wydawnictwa REBIS.

Zgłoszenia w bibliotece – ilość miejsc ograniczona!!!

13 pow.

MIĘDZYNARODOWY BESTSELLER, NUMER 1 NA LIŚCIE „NEW YORK TIMES”
„Istnieje trzynaście powodów śmierci twojej przyjaciółki. Ty jesteś jednym z nich”.

13 POWODÓW –– JEŻELI TEGO SŁUCHASZ, TO JEST JUŻ ZA PÓŹNO.

Serial wyprodukowany przez NETFLIX. W książce zdjęcia z serialu.

Nie możesz zatrzymać biegu wydarzeń. Nie możesz cofnąć czasu. Jedyny sposób, by odkryć tajemnicę… …to nacisnąć „play”.

Clay Jensen wraca do domu ze szkoły i przed drzwiami znajduje dziwną paczkę. W środku jest kilka taśm magnetofonowych nagranych przez Hannah, koleżankę z klasy, która dwa tygodnie wcześniej popełniła samobójstwo. Dziewczyna wyjaśnia, że istnieje trzynaście powodów, dla których zdecydowała się odebrać sobie życie. Clay jest jednym z nich i jeśli wysłucha nagrania, dowie się dlaczego. Chłopak przez całą noc kluczy po mieście, a za przewodnika służy mu głos Hannah. Staje się świadkiem jej bólu i osamotnienia, a przy okazji poznaje prawdę o sobie i otaczających go ludziach, której nigdy nie chciał stawić czoła. Z przeraźliwą jasnością dociera do niego, że nie da się cofnąć przeszłości, podobnie jak nie da się powstrzymać przyszłości…

 

źródło: https://www.rebis.com.pl/pl/book-13-powodow-jay-asher,SCHB05583.html

 

Navigation

Search

Archives

Marzec 2018
P W Ś C P S N
« lut    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Other

Syndication

brought by WordPress Themes